Фенербахче и Трабзонспор продължават надпреварата за титлата в Турция

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
21:53, 1 май 2011, Автор: , Преглеждания:96

Отборите на Фенербахче и Трабзонспор продължават с борбата си за титлата в турската Суперлига, след като и в този 31-и кръг записаха лесни победи и остават начело в класирането с по 73 точки.

Фенербахче надделя като домакин срещу тима на Истанбул ББ с безпроблемното 2-0. Срещата започна чудесно за „фенерите“, след като още във втората минута Алекс изпълни фаул отдясно, стражът на гостите не успя да избир добре топката и тя стигна до Джоузеф Йобо. Камерунецът намери Мирослав Щох и словакът откри резултата. В края на първата част Гюкхан Гюнюл подаде добре към Алекс, който с глава оформи крайния резултат.

Трабзонспор нямаше проблеми срещу пролетния хит Газиантепспор и надделяха над „червено-черните“ с класическото 3-0. Ивелин Попов влезе като резерва за гостите в 77-ата минута. Срещата на практика бе решена още след 22 минути игра, след като Дани събори откъсналия се сам срещу вратаря Бурак и реферът отсъди дузпа. Бразилецът получи червен картон, а ударът на Бурак от бялата точка бе спасен от стража на Антеп, но при добавката нападателят не сгреши. До почивката момчетата на Шенол Гюнеш решиха всичко, вкарвайки още две попадения дело на Павел Брожек и отново Бурак Йълмаз.