Ямбол изненада Балкан в Ботевград

Публикувано в: Баскетбол, България
20:52, 4 май 2011, Автор: , Преглеждания:41

Първата изненада в плейофите на баскетболното ни първенство поднесе тимът на Ямбол. Момчетата на Иван Чолаков се наложиха с 65:63 при визитата си на Балкан в Ботевград и дръпнаха с 1:0 в серията, която се играе до два успеха.

Срещата започна равностойно, като нервите властаваха на паркета и резултатността беше доста ниска. Две поредни тройки на Юлиян Радионов осигуриха аванс от 20:13 в полза на гостите, след края на първата четвърт. Серия от 8-0 върна домакините в мача и им даде точка аванс. До полувремето играта на нерви продължи, като кош на Говедаров със сирената  изведе гостите напред – 34-32 на полувремето.

Играта кош за кош продължи и след почивката. За известно време ямболии успяха да дръпнат с 9 точки, но домакините бързо наваксаха изоставането си на 3 пункта – 46-49, десет минути преди края на мача. В тях момчетата на Николай Пеев затегнаха защитата и успяха да поведат, наивни грешки в защита обаче не им позволиха да се откъснат в резултата и той бе 60-60, минута и половина преди края на двубоя. Точно изпълнен наказателен удар на Николай Върбанов, 5 секунди преди края оформи крайния резултат.

За победителите най-резултатен бе Павел Маринов с 16 точки, 10 пункта и 11 борби добави Николай Върбанов, а опитният Юли Радионов се отчете с 12 пункта. За домакините над всички бе Жоро Давидов  с 22 точки и 9 борби, Дуейн Мортън записа пореден дабъл- дабъл като завърши с 10 точни попадения и 13 овладени топки.

Следвашата среща е в петък в Ямбол като домакинска победа праща момчетата на Иван Чолаков на полуфинал.