Волфсбург и Айнтрахт на косъм от изпадане, Гладбах на път да се спаси

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:23, 7 май 2011, Автор: , Преглеждания:36

Отборът на Кайзерслаутерн запази мястото си в Бундеслигата и на теория, след като успя да постигне победа с 2-1 при визитата си на Волфсбург в мач от предпоследния 33-и кръг.

„Вълците“ започнаха прекрасно двубоя и още в шестата минута Диего намери Марио Манджукич, който с точен шут отбеляза първия гол в мача. В 25-ата Тиферт изпълни корнер към Лакич, който с удар с глава върна паритета в срещата. Секунди преди края на първото полувреме отново Тиферт се отличи с асистенция, подавайки към Мартин Амедик, който узакони пълния обрат за гостите.

Кьолн също гарантира мястото си в Бундеслигата, след като надви с 2-0 тима на Айнтрахт на „Комерцбанк Арена“ във Франкфурт. Гостите успяха да открият резултата в 24-ата минута, след като централният нападател Миливое Новакович сложи топката на главата на Адел Шихи, който отблизо не сгреши. В последната минута Лукас Подолски оформи крайното 2-0 след точно изпълнение на наказателен удар.

Считаният за сигурен изпадащ до преди няколко кръга тим на Борусия Мюнхенгладбах се възползва от грешките на конкурентите си, след като записа труден успех с 2-0 като домакин срещу тима на Фрайбург.  Двете попадения за „жребчетата“ паднаха едва в последните десет минути. В 80-ата Майк Ханке откри резултата, а 120 секунди по-късно Марко Ройс подсигури успеха на своя клуб.

Така преди последния 34-и кръг Волфсбург засега е на спасителната 15-а позиция с 35 точки. Толкова има и Борусия, който е 16-и и ако завърши на това място ще играе плейоф за оставане в Бундеслигата. Айнтрахт се смъкна на предпоследна 17-а позиция с 34 пункта, докато Санкт Паули официално се раздели с елита на германския футбол.