Локо Пд и Пирин с реми в страхотно футболно шоу

Публикувано в: Локомотив Пловдив, Футбол България
19:51, 7 май 2011, Автор: , Преглеждания:63

снимка: Plovdiv24.bg

Отборите на Локомотив Пловдив и Пирин Благоевград завършиха наравно 2-2 в истински футболен спектакъл в първия мач от 26-ия кръг на А група. Гостите поведоха с два гола след попадения на Митко Илиев и Иван Цветков, но Юнес Бенжелун и Габор Ерош спасиха „смърфовете“.

Срещата започна с изключителен шанс за домакините, след като още в третата минута Базил Де Карвальо излезе очи в очи с Веселин Ганев, изстрелът на нападателя, обаче, бе отбит от вратаря, след което топката намери страничния стълб. В 19-ата Христо Златински отправи страхотен шут извън пеналта, който бе париран по блестящ начин от Веселин Ганев. В 41-ата минута „смърфовете“ удариха и втора греда, след като този път шут на Сержиньо попадна в десния стълб на благоевградската врата. Секунди преди почивката „орлетата“ стигнаха до попадение при първата си сериозна атака, след като Костадинов намери Илиев и бившият капитан на Локо технично вкара във вратата на домакините.

Шест минути след началото на втората част гостите нанесоха своя втори удар, след като Илиев изведе Иван Цветков сам срещу Тодоров. Стражът на пловдивчани успя да избие леко кълбото, но в крайна сметка нападателят се завъртя и отбеляза втория гол за Пирин. Последва много силен натиск на момчетата на Саша Николич и в 59-ата минута Юнес Бенжелун с глава успя да намали пасива на Локо. Седем по-късно страхотна атака на домакините завърши с изстрел по земя на Златински, но бранител в зелено изчисти от голлинията. В 69-ата минута резултатът бе изравнен, след като резервата Габор Ерош изпълни перфектен фаул, който намери неподготвен Веско Ганев и топката се оказа в мрежата на гостите. До края на мача двата отбора търсеха и третия гол, но до нови попадения така и не се стигна.

След това реми Локо намали шансовете си за класиране в Лига Европа, след като остава на пето място с 43 точки, докато Пирин е 12-и с 22 пункта и изглежда все по-сигурен в оставането си в А група.