Рилски спортист е последният полуфиналист в НБЛ

Публикувано в: Баскетбол, България
09:11, 9 май 2011, Автор: , Преглеждания:34

снимка: BGBasket.com

Отборът на Рилски спортист е последният полуфиналист в НБЛ, след като постигна драматичен успех със 102-101 след продължение над Черно море Евроинс в решителния трети мач между двата отбора, игран в „Арена Самоков“.

Срещата беше прекратена за десетина минутки в последната четвърт, след като се стигна до масов бой между баскетболистите на двата отбора. Съдиите взеха решение мачът да се доиграе с 4vs4, а наставниците на двата състава нямаха право на смени.

Редовното време на мача завърши при 82-82, а в решителните последни пет минути домакините показаха много по-здрави нерви и успяха да поведат със 100-94 след силна игра на Иван Лилов и Владимир Мийович. Варненци опитаха да направят обрат в последната минута, но успяха само да стопят разликата до един пункт.

Националът Иван Лилов беше най-резултатен за самоковлии със своите 25 точки, а гардът Александър Груев отбеляза 19. Резервата Мартин Маринов се включи със 17 от пейката.

За гостите Васил Кьосев се отличи с 23 пункта, а Александър Янев записа дабъл-дабъл с 21 точки и 16 борби. Тихомир Желев също вкара 21.

В полуфиналите Рилецо ще се изправи срещу шампиона Лукойл-Академик, а другият сблъсък ще противопостави Ямбол и Левски.