Лукойл също дръпна с 2:0 срещу Рилецо

Публикувано в: Баскетбол, България
21:04, 14 май 2011, Автор: , Преглеждания:36

снимка: BGBasket.com

Шампионът Лукойл Академик поведе с 2:0 в полуфиналната серия на НБЛ срещу Рилски спортист (Самоков), след като спечели мач №2 с 94:73.

Травис Питърсън беше най-резултатен за „студентите“ с 24 точки, Тодор Стойков добави 21, а Брендън Хийт и Девин Грийн приключиха с по 12. Иван Лилов вкара 17 пункта за самоковци, а Димитър Караджовски и Мартин Маринов се отчетоха съответно с по 13 и 11.

След равностойно начало шампионите успяха да излязат напред в края на първата част с 3 точки. В началото на вторите десет минути гостите стояха по-добре на терена и поведоха – 29:25. Домакините от Правец обаче успяха да си върнат лидерството. В заключителните четири минути играта бе сравнително равностойна, като все пак Лукойл Академик увеличи аванса си – 42:34.

В първите минути след почивката домакините увеличиха аванса си на 10 точки, а до края на третата част вече водеха със 17. До края самоковци така и не успяха да наваксат и загубиха и този мач.