Манджукич спаси Волфсбург, Гладбах на бараж, Айнтрахт изпадна

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:23, 14 май 2011, Автор: , Преглеждания:57

Отборът на Айнтрахт Франкфурт се оказа големият губещ в последния кръг на Бундеслигата, след като се раздели с елитния си статут след поражението като гост на шампиона Дортмунд. Волфсбург успя да се спаси след успех в Хофенхайм, а Борусия Мюнхенгладбах ще играе бараж срещу третия тим във Втора Бундеслига.

Тимът на Волфсбург постигна успех с 3-1 при визитата си на Хофенхайм и по този начин запази мястото си в немския елит. След нулева първа част домакините стигнаха първи до гол само четири минутки след началото на второто полувреме Руди изведе Фирмино сам срещу Беналио и младокът даде аванс на Хофе. В 60-ата Сисеро подаде добре към Манджукич, който успя да изравни. В 73-ата минута Жосуе изпълни корнер, който бе засечен с глава от Манджукич и обратът в двубоя бе факт. Пет по-късно Графите отбеляза трето попадение за „вълците“ и сложи точка на спора.

Шампионът Борусия Дортмунд не се смили над Айнтрахт и след победа с 3-1 прати франкфуртци във Втора Бундеслига. Още в 11-ата минута шампионите можеха да открият резултата, след като получиха правото да изпълнят дузпа. Лукас Бариос, обаче, пропусна, след като стреля в ръцете на Ферман. В началото на втората част гостите стигнаха до скъпоценно попадение, след като Теофанис Гекас намери Себастиан Роде, който отблизо се разписа след удар с глава. В 68-ата минута Лукаш Пишчек проби страхотно в пеналта на франкфуртци, след което подаде с пета към Лукас Бариос и за голмайстора на шампионите бе лесно да изравни. Четири по-късно Хумелс намери Бариос, чийто шут бе избит от стража на гостите, но за негово съжаление Марко Рус си вкара автогол. В последната минута Бариос оформи крайното 3-1.

Отборът на Борусия Мюнхенгладбах завърши наравно 1-1 при визитата си на Хамбургер и ще тряба да играе бараж за запазването на мястото си в Бундеслигата. „Жребчетата“ стигнаха до попадение четири минути преди края на първото полувреме, след като Хуан Аранго със страхотно изпълнение от фаул оплете кълбото в мрежата на домакините. В 71-ата Анис Бен-Хатира изравни след точен изстрел с левия крак.