Пирин сложи „шестица“ на Академик и диша по-спокойно

Публикувано в: Футбол България
19:50, 14 май 2011, Автор: , Преглеждания:49

снимка: sportni.bg

Отборът на Пирин Благоевград почти си гарантира мястото в А група, след като в среща от 27-и кръг разгроми с 6-0 като домакин състава на Академик София.

„Орлетата“ откриха резултата в 20-ата минута, след като Иван Цветков изпълни корнер, който бе засечен от Янко Сандански с глава и топката се озова в мрежата на Божидар Стойчев. Осем минути след почивката Башлиев центрира балонно в наказателното поле на гостите. Кълбото бе избито лошо и попадна в Карачанаков, който отблизо разстреля Стойчев за 2:0.

В 60-ата минута Цветков се отчете с втора асистенция, след като изведе Митко Илиев сам срещу вратаря на столичани и за бившия нападател на ЦСКА не бе проблем да направи разликата класическа. Шест по-късно Воденичаров направи добър пробив и с точен изстрел увеличи преднината на Пирин.

В 68-ата минута звездата на домакините Иван Цветков също се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като останал сам срещу Стойчев не сгреши. Крайният резултат оформи Димитър Наков, който се разписа в 85-ата минута.

С тази победа благоевградчани увеличиха актива си на 25 точки и се изкачиха на 12-0 място, докато „студентите“ са 14-и с 20 пункта.