След седемгодишна пауза Аякс най-после стигна до 30-ата титла в Холандия!

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят, Холандия
17:28, 15 май 2011, Автор: , Преглеждания:55

Отборът на Аякс спечели юбилейна 30-а титла в Холандия, след като в директния спор за трофея надделя над миналогодишния първенец Твенте с 3-1 на „Амстердам Арена“. Цяла среща за гостите изигра българският национал Николай Михайлов.

Домакините успяха да открият резултата в 23-ата минута, след като националният защитник на „лалетата“ Грегъри Ван дер Вийл подаде чудесно към Сим Де Йонг, който не остави шансове на Николай Михайлов. В началото на втората част Дани Ландзаат си отбеляза нещастен автогол и преднината на амстердамци бе удвоена. Само секунди след това Тео Янсен се възползва от пас на Люк Де Йонг и намали пасива на „червените“, връщайки интригата за титлата.  В 78-ата минута датският халф Кристиан Ериксен подаде отлично към Сим Де Йонг, който с втория си гол в мача подпечата победата на своя тим.

Така след седемгодишна пауза най-титулованият отбор в Холандия отново се върна там, където му е мястото – на върха! За момчетата на Мишел Прюдом остава утехата, че ще участват в квалификациите на Шампионската лига.

Станислав Манолев записа цял мач за своя ПСВ, който завърши наравно 0-0 при визитата си на Грьонинген и следващият сезон ще играе отново в Лига Европа.