Фенербахче на победа от титлата в Турция, Алекс с пет гола

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
23:35, 15 май 2011, Автор: , Преглеждания:160

Отборът на Фенербахче е все по-близо до титлата в Турция, след като в предпоследния 33-и кръг смаза тима на Анкарагюджю с 6-0 като домакин.

В герой за истанбулския гранд се превърна капитанът на отбора Алекс, който наниза цели пет попадения. Още до 48-ата минута бразилецът записа хеттрик, като и трите му попадения бяха след изпълнение на дузпи. В 74-ата минута Бекир направи резултата 4-0, а в последните седем Алекс отбеляза още два гола.

Големият съперник на „фенерите“ – Трабзонспор, също не сгреши тази вечер, след като надви Истанбул ББ с 3-1 като домакин. Павел Брожек и Бурак още до осмата минута дадоха добра преднина на „червено-сините“, а в края на първата част Жажа Коельо направи разликата класическа. След почивката Холмен оформи крайното 1-3.

След тези победи Фенербахче и Трабзонспор имат по 79 точки, но истанбулци са с по-добра голова разлика и имат преднина от цели седем попадения преди последния 34 кръг.