Левски безпроблемно на финал в НБЛ

Публикувано в: Баскетбол, България
22:10, 16 май 2011, Автор: , Преглеждания:32

Съставът на Левски се класира за финала във VIVACOM Националната Баскетболна Лига, след като спечели гостуването си на Ямбол със 101:72 и по този начин затвори полуфиналната плейофна серия с 3:0 победи.

Аарън Харпър отново беше най-резултатен за „сините“с 25 точки, Доналд Коул и Стефан Георгиев приключиха съответно по 19 и 15, а Златин Георгиев и Станислав Славейков се отчетоха с по 11.

Мартин Дурчев вкара 23 пункта за домакините, Павел Маринов добави 12, а Нинослав Тмушич и Симон Финжгар завършиха с по 11.

Гостите от София започнаха много силно двубоя и успяха да поведат с 9:0 за по-малко от 2 минути. В следващите минути „сините” отново стояха по-добре на терена и успяха да увеличат аванса си до 7-8 точки, а до края на частта водеха с 30:17.

В началото на втората четвърт домакините направиха всичко по силите си да се върнат в мача и разликата падна до 8 точки. В оставащото време „сините” не позволиха повече стопяване на аванса си и се оттеглиха на почивката при 50:40.

В началото на второто полувреме „сините“ отново се разиграха и започнаха да трупат повече преднина, която стигна до 21 точки. До края на мача „сините“ не допуснаха отпускане и се класираха за финала.