„Орлетата“ спряха победния рейд на ЦСКА

Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
20:26, 18 май 2011, Автор: , Преглеждания:43

Отборът на Пирин успя да спре победната серия на ЦСКА, след като завърши наравно 2-2 като гост на „червените“ в мач от 28-ия кръг на А група.

Дебют с червената фланелка записва стражът Благой Макенджиев, който е предпочетен за титуляр вместо Иван Караджов. Сред стартовите 11 на Милен Радуканов са още Четин Садула и Джузепе Акуаро. Мачът започна с предимство за „армейците“, а първото по-опасно положение бе в десетата минута, в която удар на Акуаро с глава бе избит от Попев от самата голлиния. До почивката домакините продължиха да бъдат по-добри, но Платини и Маркиньос пропуснаха няколко нелоши ситуации за попадение.

Шест минути след началото на втората част „орлетата“ шокираха „Българска армия“, след като при една чудесна контра топката стигна до Димитър Илиев, който наказа бившия си тим. В 60-ата минута резервата Емил Гъргоров направи фрапиращ пропуск, след като на 2-3 метра пред опразнената врата не успя да се разпише. Все пак, обаче, пет по-късно Трифонов изравни след силен шут от около 28 метра. В 82-ата минута Апостол Попов се разписа отблизо с глава и направи обрата пълен в полза на ЦСКА. Само секунди след това Иван Цветков се възползва от нова грешка на „червената“ защита“ и изравни резултата.

След това равенство момчетата на Милен Радуканов остават на трета позиция с 58 точки, докато благоевградчани са вече 12-и с 26 пункта.