Барса завърши сезона в Примера по шампионски

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
20:56, 21 май 2011, Автор: , Преглеждания:41

снимка: Jorge Guerrero/AFP/Getty Images

Шампионът на Испания Барселона завърши с победа сезона в Примера дивисион, след като в мач от последния 38-и кръг надделя над Малага с 3-1 като гост.

Андалусийци успяха да зарадват феновете на „Ла Росаледа“, след като откриха резултата в 31-ата минута. Италианският халф Енцо Мареска даде добър пас към Себастиан Фернандес, който нямаше проблем да се разпише. В края на първата част Елисеу фаулира Къркич в наказателното поле и последва дузпа за каталунците. Зад кълбото застана именно Боян, който с точен изстрел изравни.

В 76-ата минута холандският национал Ибрахим Афелай даде преднина на испанския шампион, след като вкара хубав гол с шут извън пеналта. Девет по-късно Дани Алвеш сложи топката на главата на младока Марк Бартра, който оформи крайното 3-1.