Пирин и Черноморец с миролюбиво реми

Публикувано в: Футбол България
20:05, 21 май 2011, Автор: , Преглеждания:46

Отборите на Пирин и Черноморец завършиха наравно 1-1 на стадион „Христо Ботев“ в мач за престиж от предпоследния 29-и кръг на А група.

Гостите започнаха много по-добре двубоя и в 11-ата минута след добра контраатака Бранимир Костадинов бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но стреля в ръцете на Аршинков.

В 26-ата, обаче, Андонов не прости новата грешка на отбраната в зелено и с техничен удар даде преднина на „акулите“.

Пет минути преди почивката Иван Цветков реализира за 1:1 след чудесен удар от фаул от границата на наказателното поле.

През второто полувреме срещата не предложи кой знае какво и двата отбора не успяха да си отбележат повече голове.

След това реми „орлетата“ гарантираха мястото си в елита, след като вече имат 27 точки, а бургазлии си остават осми с 37 пункта.