След 57 години Лил отново триумфира с титлата във Франция

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят
23:56, 21 май 2011, Автор: , Преглеждания:45

Отборът на Лил спечели трета титла на Франция в своята история, след като завърши наравно 2-2 при визитата си на ПСЖ в дербито на 37-ия кръг на Лига 1. Златните медали бяха спечелени от „червените“ след 57-годишна пауза.

Още в петата минута Людовик Обраняк даде преднина на „песовете“, след като се разписа с хубав далечен шут. В добавеното време за първата част Нене намери Гийом Оаро, който отблизо върна статуквото в срещата. Малко след почивката парижани останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Силвен Арман. В 59-ата минута Матю Дебюши подаде към Муса Соу, който реализира шампионския гол за тима на Руди Гарсия. В 70-ата Жюли можеше да изравни, но нацели лявата греда. Три по-късно бившият играч на Лил Матю Бодмер все пак доведе нещата до 2-2.

Досегашният първенец Марсилия пък направи нова грешка, след като също регисистрира равенство 2-2, но на „Стад Велодром“ срещу гостуващия Валансиен. Срещата започна ужасно за домакините, след като Фуед Кадир се разписа за гостите в 34-ата минута след асистенция на Коад. Секунди след това Андре Аю бе най-съобразителен при едно разбъркване и изравни резултата. Две минути по-късно Валбуена изпълни корнер и Лоа Реми след удар с глава донесе пълния обрат за тима на Дидие Дешан. В 66-ата гостите изравниха след гол на Реми Гоми и по този начин отказаха Марсилия от титлата.

Лион пък пропусна да гарантира третото си място в крайното класиране, след като завърши наравно 0-0 срещу борещия се за оставане в елита тим на Каен.

Оксер – Брест 0-1
Ланс – Арл 0-1
Монпелие – Монако 0-1
Рен – Нанси 2-0
Ница – Лориен 0-2
Сошо - Сент Етиен 2-1
Тулуза – Бордо 2-0