Фенербахче е новият шампион на Турция!

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
08:55, 23 май 2011, Автор: , Преглеждания:61

Отборът на Фенербахче стана новият шампион на Турция, след като снощи в луд мач от последния кръг на турската Суперлига надделя с 4-3 при гостуването си на Сивасспор.

Сантош откри за „фенерите“ още в 6-ата минута, но Навратил се разписа в 20-ата, правейки резултата 1:1. До почивката „канарчетата” достигнаха до втори гол, дело на Шахин, а пасът бе на турския национал Емре.

Шест минути след началото на втората част Алекс с изпълнение от фаул увеличи аванса на гостите, но в 65-ата Ерман Кълъч намали на 2:3. Секунди по-късно Йобо отново направи комфортен аванса на Фенербахче, а крайното 3:4 оформи отново Кълъч с втория си гол, дошъл в първата минута на даденото от съдията продължение на срещата.

Така Фенербахче стана шампион на Турция заради по-добрата си голова разлика от Трабзонспор, който разби като гост тима на Карабюкспор с 4-0, но това не стигна на „червено-сините“ за титлата.