Видима ще играе бараж, Сливен изпадна от А група

Публикувано в: Футбол България
19:57, 28 май 2011, Автор: , Преглеждания:107

Видима-Раковски стигна до бараж за оставане в А група, след като в последния кръг на А група надделя с 2-1 в Севлиево над тима на Пирин Благоевград.

Домакините успяха да поведат с гол в 16-ата минута, след като Александър Бранеков изведе добре Ангел Русев, който сам срещу вратаря на гостите не сгреши – 1-0. Осем по-късно Евгени Игнатов с пета подаде към Христо Господинов, който с премерен удар вкара за 2:0. Пет минути преди почивката Иван Цветков намери Димитър Воденичаров, който намали пасива на „орлетата“.

В друга среща от А група, Миньор Перник надделя с 3-0 при визитата си на Сливен и прати домакините във втория ешалон. Още в осмата минута гостите откриха резултата, след като младият Томислав Павлов бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с хубав шут намери мрежата на Караманов. Десет минути след почивката стражът на „воеводите“ направи детинска грешка, от която се възползва Аджов, който реши всичко в мача. В 66-ата Павлов остана очи в очи с резервата Господинов и увеличи аванса на перничани.