Хърватия поведе в Група F след обрат срещу Грузия

Публикувано в: Футбол Свят
23:01, 3 юни 2011, Автор: , Преглеждания:65

Тимът на Хърватия спечели много труден успех с 2-1 над Грузия в единствената среща от Група F, която се игра днес на стадион „Полюд“ в Сплит.

Гостите, които успяха да се наложат в първата си среща над „шахматистите“ с 1-0, откриха изненадващо резултата още в 16-ата минута. Халфът на Кривбас Джаба Кинкава получи добър пас и с точен шут не остави шансове на Ведран Руние.

Последва натиск на домакините, който даде резултата едва в последните 15 минути на мача. В 76-ата намиращият се в добра форма нападател на Волфсбург Марио Манджукич изравни, а само 120 секунди по-късно резервата Никола Калинич донесе трите точки на Хърватия.

С този успех момчетата на Славен Билич излязоха на първо място в групата с актив от 13 точки, докато грузинците са четвърти с девет пункта.