Гърция и Израел бият в Група F

Публикувано в: Футбол Свят
00:51, 5 юни 2011, Автор: , Преглеждания:37

снимка: REUTERS

Отборът на Гърция запази първото си място в Група F на евроквалификациите за първенството в Полша и Украйна, след като надделя над Малта с 3-1 на „Йоргос Караискакис“.

Още в седмата минута Янис Фетфацидис получи добър пас от Торосидис и успя да даде аванс на елините с първия си гол с националната фланелка. В 26-ата капитанът Йоргос Карагунис изпълни фаул и сложи топката на главата на Кириакос Пападопулос, който успя да се разпише при своя дебют за южната ни съседка. Десет минути след почивката звездата на гостите Майкъл Мифсуд намали пасива на средиземноморците, но в 63-ата младокът Фетфацидис с второто си попадение реши всичко в срещата.

В друг мач от тази група съставът на Израел спечели тежкото си гостуване на Латвия с 2-1. Евреите поведоха в резултата след гол на Юси Бенаюн в 19-ата минута при първия точен шут в мача. Малко преди почивката Шпунгин навърза няколко бранители на домакините пред да бъде съборен от Лаждинс в наказателното поле. Тал Бен Хаим с точно изпълнена дузпа удвои преднината на своя тим. В 62-ата минута Амог Коен игра с ръка в пеналта и последва втори наказателен удар, който Кауна превърна в гол, оформяйки крайното 1-2.

В класирането начело е Гърция с 14 точки, Израел е трети с 13 пункта, колкото има и Хърватия, но балканците са с мач по-малко.