Германия на крачка от Евро 2012 след лек успех в Азербайджан

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:24, 7 юни 2011, Автор: , Преглеждания:46

Отборът на Германия е почти сигурен участник на Европейското първенство през 2012 година в Украйна и Полша, след като тази вечер постигна успех с 3-1 като гост на състава на Азербайджан. По този начин немците са абсолютен лидер в група А с актив от 21 пункта, докато Белгия е втори с 11 точки.

Бундестимът стигна до първото си попадение едва след половин час игра, след като халфът на Реал Мадрид Месут Йозил овладя топката, напредна отляво и с диагонален удар се разписа за 1:0. Четири минути преди почивката Йозил се отчете и с асистенция, след като намери Гомес в наказателното поле и топстрелецът на Бундеслигата удвои преднината на немците.

60 секунди преди края на срещата азерите стигнаха до почетен гол, след като Мурад Хюсеинов намери пролука в защитата на Германия и промуши кълбото в мрежата на Нойер, Малко след това, обаче, младата надежда Андре Шюрле успя да отбележи първото си попадение с екипа на националния отбор, оформяйки крайното 3-1.

След тази среща Германия е лидер в група А с 21 точки от седем мача и единствено тимът на Турция може да го измести от първата позиция, тъй като има 10 пункта от шест двубоя.