Монката и Багера закопаха „Гранд Про“ в Сърбия

Публикувано в: Футзал
16:23, 7 юни 2011, Автор: , Преглеждания:254

Единственият представител от България, който взе участие в силния международен турнир в Сърбия – „Гранд Про“, загуби осминафиналната среща от местния тим на „Йонинпекс“ след дузпи. В редовното време двата отбора завършиха 2:2, а при изпълнението на наказателните удари Симеон Христов и Валентин Колев-Багера пропуснаха от бялата точка. Така след общ резултат 6:5 домакините от Смедерево продължават напред, а „Гранд Про“ се прибра в България късно снощи.

В началото на първата част „зелено-черните“ подходиха доста лежерно, за което бяха наказани от опитния си съперник, който в миналото издание на турнира стигна до полуфинал. Такa до почивката варненци губеха в резултата с 0:2.

През второто полувреме обаче момчетата на Димитър Пантев заиграха като равен с равен и на моменти превъзхождаха своя съперник. След триходова комбинация Дилян Георгиев успя да реализира за 2:1, а само няколко минути по-късно Симеон Христов реализира след страхотен пас на Кръстев. След това попадение за нещо повече нямаше време и всичко трябваше да се реши с дузпи. За българите точни бяха Дилян Георгиев, Димитър Пантев и Димитър Кръстев, но пропуските на Монката и Багера се оказаха фрапантни за крайния изход на тази среща.

Само по себе си това постижение е успех за „Гранд Про“, тъй като в първия турнир, в който участват момчетата, водени от Димитър Пантев, показаха, че имат бъдеще във футзала. Представиха се на ниво срещу преките си съперници и завършиха като лидери в група D.