„Лъвиците“ отнесоха Израел с 3:0

Публикувано в: Волейбол, Избрано
18:57, 11 юни 2011, Автор: , Преглеждания:39

Съставът на България записа пети пореден успех в Европейската лига, след като срази безпроблемно с 3-0 (25-22; 25-19; 25-16) гейма тима на Израел във втората среща между двата отбора, играна в зала „Арена Самоков“.

Равностойна в мача беше единствено първата част, в която гостенките успяха да се задържат в резултата до самия край на гейма. Все пак, обаче, по-голямата класа на нашите момичета си каза думата и след 25-22 „лъвиците“ грабнаха победата.

В следващите две части момичетата на Драгутин Балтич  успяваха да вземат удобна преднина още до средата на гейма, а след това с лекота доиграваха двубоя, за да го затворят с 3-0 след 25-19 и 25-16.

С този успех България излезе начело в групата, след като увеличи актива си на 14 точки. Досегашният лидер Унгария е с 13, след като изненадващо падна с 2-3 от Унгария във втория двубой между двата отбора.

Състав на България: Ненова, Русева 5, Рабаджиева 13, Николова 14, Стр.Филипова 12, Янева 15 – либеро М.Филипова (Заркова 1, Китипова)