България взе трите точки при първата си визита на Израел

Публикувано в: Волейбол, Избрано
18:52, 17 юни 2011, Автор: , Преглеждания:181

Женският национален отбор на България спечели първата си визита на Израел, след като надделя с 3-1 (25:13, 22:25, 25:21, 26:24) гейма като гост в двубой от Група Б на Европейската лига.

В първата част нашите момичета нямаха никакви проблеми и отнесоха своите домакини с категоричното 25-13. Лесният успех до известена степен изигра лоша шега на „лъвиците“ и във втория гейм те подцениха съперника. Резултатът бе равен до втората техническа почивка, но след нея еврейките взеха удобен аванс и приключиха частта с 25-22.

Третият гейм тръгна много лошо за „трикольорките“, които губеха с 5-10, което наложи влизането в игра на Добриана Рабаджиева на мястото на Ева Янева. Постепенно българките намаляваха своя пасив и успяха да обърнат нещата за 19-18, а със серии от добри сервиси на Заркова и Каракашева нашите взеха гейма с 25-21.

Четвъртият гейм бе изключително равностоен и нито един от двата състава не успя да се измъкне на повече от 2-3 точки от съперника си. Първи до геймбол стигнаха домакините, които водеха с 24-23. Следващите 3 разигравания обаче бяха спечелени от гостенките, с което бе спечелен и мачът с 26-24.

Топреализатор на мача стана Елица Василева с 20 точки. Страшимира Филипова добави 15. За Израел най-резултатна бе Татяна Артменко с 18 пункта.

България: Ненова 2, Русева 6, Янева 7, Събкова 5, Стр.Филипова 15, Василева 20 – М.Филипова либеро(Рабаджиева 6, Заркова 2, Каракашева 6, Китипова 3)