„Лъвиците“ смазаха Израел във второто си гостуване

Публикувано в: Волейбол, Избрано
22:03, 18 юни 2011, Автор: , Преглеждания:39

Женският национален отбор на България по волейбол постигна седма поредна победа в Европейската лига, след като спечели чист успех с 3-0 (25:20, 25:21, 25:7) гейма при втората си визита на Израел. По този начин момичетата на Драгутин Балтич се утвърдиха на първо място в Група Б с актив от 20 точки, докато вторият Чехия има 18 пункта.

Първия гейм беше най-равностойният в мача, след като домакините тръгнаха много силно, повеждайки със 7:1. Лека-полека „лъвиците“ успяха да стопят пасива и на втората техническа почивка вече водеха с 16:15. До края на частта България успя да увеличи преднината си до 5 точки и да я затвори при 25:20 в своя полза.

В следващите два гейма интрига липсваше, след като във втория „трикольорките“ дръпнаха с 16-11 при втората пауза. Въпреки че се получи известно подценяване и изравняване на резултата до 19:19, то в края драми нямаше – 25-21 за гостенките. Последната част пък бе срамна за еврейките, след като те отбелязаха едва седем точки в нашето поле.

Ева Янева стана топреализатор на мача с 15 точки, а Елица Василева добави 14. Центърът на България Христина Русева впечатли с 5  блокади. За Израел най-резултатна бе Татяна Артменко с 11 пункта.