„Черно море“ победи „Добруджа“ след дузпи

Публикувано в: Футбол България, Черно море
13:05, 20 юни 2011, Автор: , Преглеждания:66

Ветераните на „Черно море“ победиха „Добруджа“ с 6:5 след изпълнения на дузпи в среща от държавното първенство за бивши футболисти. Срещата се игра на стадиона в Аксаково пред погледа на 500 души, които станаха свидетели на истинска голова драма, с много майсторски отигравания и красив футбол от страна на символичните домакини. В редовното време двата тима завършиха при резултат 2:2, като 4 минути преди края гостите от Добрич водеха с 2:0. Головете на варненци реализира неостаряващият Валентин Станчев.

Предвид кадровите проблеми, които бяха налегнали „Черно море“ преди тази среща, треньорът Стефан Богомилов излезе с най-доброто, с което разполагаше. Без петима от основните си футболисти – Краси Колев, Емо Луканов, Илиян Илиев, Венци Маринов и Пламен Тимнев, мачът изглеждаше в кърпа вързан на добричлии. Срещата започна предпазливо за „моряците“, докато гостите, предвид „осакатения“ си противник, се хвърлиха в предни позиции. В средата на първата част само за една минута гостите поведоха с 2:0, след два неуспешни опита за изкуствена засада на отбраната на „зелено-белите“. До края на полувремето нищо интересно не се случи и двата тима се оттеглиха на почивката при същия резултат.

На полувремето, на мястото на получилия неприятна травма Вальо Вълков в игра се появи контузеният Пламен Тимнев, който бе дошъл като зрител. Но предвид факта, че „моряците“ не разполагаха с нито един резервен състезател, се наложи набързо Тимнев да се преоблича и да влиза в игра. Четири минути преди края на двубоя, при резултат 2:0 за „Добруджа“, „зелено-белите“ получиха право да изпълнят пряк свободен удар. С изпълнението се нагърби Вальо Станчев, който с много технично изпълнение прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 2:1. В даденото продължение отново след нарушение пред наказателното поле Станчев за втори път прониза мрежата на гостите за 2:2 с огледален гол шедьовър. Веднага след това попадение реферът свири края на тази среща, като двата отбора трябваше да решат всичко чрез изпълнение на дузпи.
Точни от бялата точка за „моряците“ бяха Пламен Тимнев, Георги Иванов-Геша, Диян Ангелов и Валентин Станчев. Тошко Каменов нацели десния страничен стълб на вратата. От своя страна пък гостите пропуснаха две дузпи, които се оказаха и фатални за тях. Така „Черно море“ продължава напред в турнира след страхотната и сърцата игра на всички в тима на „моряците“ и най-вече на голмайстора Валентин Станчев.

Съставът на „Черно море“: Любенов, Панайотов, Йорданов, Керемидов, Великов, Вълков (Тимнев), Ангелов, Иванов, Станчев, Каменов, Бояджиев.