Мъри преодоля Любичич, чака Гаске на 1/8 финал

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
23:56, 24 юни 2011, Автор: , Преглеждания:28

снимка: Alastair Grant, AP Photo

Анди Мъри успя да надиграе опитния Иван Любичич от Хърватия с 3-1 сета, като по този начин се класира за 1/8 финалите на тенис турнира от „Големия шлем“ Уимбълдън. Представителят на домакините имаше някои трудности по време на срещата, но за радост на публиката по трибуните триумфира с победата.

Шотландецът Анди Мъри имаше за съперник 31-годишния хърватин Иван Любичич, чиято форма с годините се подобрява. Първият сет двамата си размениха по един ранен пробив, но късметът се усмихна на британеца при 5-4 в негова полза, когато няколко добри разигравания му донесоха пробив и успех с 6-4. Втората част хърватинът се поправи и не даде нито един шанс за брейк на шотландеца, като самият той успя да реализира единствената си възможност още в първия гейм и изравни след ново 6-4.

Третият сет Мъри получи вдъхновение и само за 29 минути разнищи Любичич с 6-1, като в четвъртия успя да запише ранен пробив и по всичко личеше че ще спечели лесно. Хърватинът обаче бе далеч от мисълта да се предаде без битка и успя да върне пасива си за 5-5, след което последва и тайбрек. Там любимецът на публиката все пак успя да върне усмивките по лицата и, реализирайки мачбола си за 7-4 точки.

За място на 1/4 финал Мъри ще спори с Ришар Гаске от Франция. Поставеният под номер 17 тенисист надделя над италианеца Симоне Болели с 3-0 сета, в отделните части 6-3; 6-2; 6-4 за 1 час и 45 минути.