Номер 1 в женската схема отпадна още в първия кръг на M-Tel Beach Masters

15:50, 24 юни 2011, Автор: , Преглеждания:91

Суперсензация се получи още в първия мач от основната схема в женския турнир M-Tel Beach Masters в София. Поставените под номер 1 Диана Малинова & Диана Филипова бяха категорично надиграни от квалификантките Олга Кръстева & Гергана Докузова с 0:2 (11:21, 13:21).

След разгром в първия гейм, сестрите Весела Василева & Любомира Василева успяха да постигнат обрат за 2:1 (10:21, 21:19, 15:10) срещу Анелия Ленкова & Цветелина Христова и се класираха за втория кръг. Днес следобед Василеви ще играят с Кръстева & Докузова за място на полуфиналите в неделя.

Евелина Чолакова & Мария Тодорова, които са с номер 3 в схемата, победиха чисто Виктория Йовчева & Славина Колева с 2:0 (21:17, 21:11). Във втория кръг българската женска двойка с най-много изиграни мачове досега през този сезон ще срещне в един четвъртфинален суперсблъсък друга двойка със сериозен международен опит – Ася Динова & Светла Ангелова. Те надделяха над квалификантките Кристина Георгиева & Десислава Николова с 2:0 (21:19, 21:14) след феноменален обрат от солидно изоставане в първия гейм.

Четирите загубили двойки попадат в потока на плейаутите. Тези срещи започват утре, като всяка нова загуба води до отпадане от по-нататъшната борба за призовите места.

източник и снимка: BGvolleyball.com