Дамите до 20 години ще играят за седмото място на Европейското

Публикувано в: Баскетбол, България
21:32, 16 юли 2011, Автор: , Преглеждания:40

Националният отбор за жени (20) ще играе за 7/8 място на Европейското първенство в дивизия В. Нашите националки паднаха от Израел с 57-68 в първия си мач за разпределение на местата от 5 до 8 и по този начин не успяха да влязат в шестицата на шампионата.

Нашите се бореха цял мач и бяха равностойни на своя съперник, като в края израелките показаха по-здрави нерви и стигнаха до успеха. Проблем за българките бе факта, че тимът направи 30 отборни грешки срещу само 15 за съперника. В мача за 7/8 място България ще срещне Белгия от 14.15 часа в неделя.

След една равностойна първа част в края й нашите направиха малка разлика за резултат от 15-10. През втората българките поведоха с 9 точки, но пък съперника успя да изравни и на почивката резултатът бе 30-30.

След паузата двата тима си размениха по няколко коша, като никой не се откъсваше. Серия от 5-0 за Израел позволи на тима да вземе аванс, който след 30 минути обаче бе 2 точки. Последната част почна добре за българките и те поведоха при 53-51, но серия от 9-0 за съперника му донесе преднина от 6 точки, след която нашите така и не се съвзеха.

Виолина Кочева бе най-резултатна за българките със своите 19 точки. Мария Светославова се отчете с 12 и 7 борби, а Цветомира Шаренкапова добави 8 и 10. За израелките над всички бе Бар Галински със своите 24 точки и 18 борби, а 17 точки отбеляза Елойза Кац.

източник: bgbasket.com