Кадетите с втора поредна загуба на Европейското

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
20:55, 29 юли 2011, Автор: , Преглеждания:31

Втора поредна загуба на Европейското първенство за кадети (16) записа отборът на България. Този път нашите паднаха от Италия със 72-84 и с това загубиха шанс да продължат напред. Така българите остават последни в група D и ще се борят за оставане в дивизия А заедно с още три отбора. Нашите играха добре в мача, но в последните му пет минути италианците успяха да измъкнат успеха.

Италия поведе със 7-2 в първите минути, но нашите бързо се съвзеха и със серия от 8-0 излязоха напред в резултата. След това двата тима си размениха кошово и дойде ред на нашите да вкарат 6 точки поред и да се откъснат преди италианците да отбележат три за 19-16 за нашите момчета след десет минути. Италия стартира силно втората част и бързо взе аванс. Адзурите почнаха със серия от 9-0 и поведоха с 25-19. Италианците поддържаха разликата почти до края на полувремето, когато срещу Александър Милов бе отсъдено неспортсменско нарушение. Той вкара и двата наказателни, а след това Александър Везенков отбеляза тройка и преднината на Италия след 20 минути бе само точка, 41-40.

Началото на второто полувреме бе изцяло за българите, които вкараха първите 9 точки в него и поведоха с 49-41. Италия обаче отговори със серия от 7-0 и намали на една, а малко след това нашите пък дръпнаха с 6. Адзурите успяха да изравнят, а тройка на Васил Стоименов затвори частта при резултат 59-56 за нашите. Малко след началото на последната част италианците излязоха напред, а по средата й водеха с една точка. След това обаче адзурите направиха серия от 10-0 само за две минути, което на практика реши и мача.

За нашите с дабъл дабъл завърши Александър Везенков след 21 точки и 13 борби. Александър Милов се отчете с 12 точки, а с 10 и 5 борби приключи Венелин Христов. За италианците силно игра Федерико Ди Прамперо, който се отчете с 26 точки.

източник: bgbasket.com