Ребека Сони триумфира на 200м бруст

Публикувано в: Водни, Избрано
14:18, 29 юли 2011, Автор: , Преглеждания:54

Wong Maye-E, AP Photo

Фаворитката на 200м бруст за жени Ребека Сони от САЩ спечели златния медал, отново разбивайки конкуренцията, както бе в сериите и полуфиналите. По този начин американката спечели второ злато за деня за „янките“, като те ще се надяват на злато и в мъжката щафета 4х200м.

Ребека Сони надплува съперничките си за най-високото стъпало на почетната стълбичка, като от старта до финала нито за миг не изпусна първата позиция. Американката финишира за време от 2:21.47 минути и остана на 1.35 секунди от световния рекорд. Втора завърши Юлия Ефимова от Русия, като тя спря хронометъра на точно 2:22.22. В спора за третото място, Марта Макабе от Канада успя да се пребори с Рики Педерсен и представителката на домакините и приключи на 3.34 секунди зад шампионката Сони.