Нешев & Димов оцеляха във Варна след драматичен успех над австрийци

13:08, 30 юли 2011, Автор: , Преглеждания:38

Само една от трите български мъжки двойки в основната схема на турнира CEV Challenger оцеля след първите плейаути.

В драматична тригеймова битка на централния корт във Варна Невен Нешев & Валентин Димов успяха да победят силните австрийци с номер 9 в схемата Даниел Хупфер & Хелмут Мозер. След близо час игра двамата кърджалийци триумфираха с 2:1 (28:30, 21:18, 15:13) и останаха в борбата за по-предно класиране. Те си осигуриха минимум девето място в крайното класиране, като ще се опитат да се изкачат още нагоре в следващия си плейаутен мач. В 13:40 б.в. Нешев & Димов ще се изправят срещу още по-силен противник – най-добрата двойка на Украйна Микола Бабич & Олександр Йойшер с номер 6 в схемата.

Друга кърджалийска двойка – младите Кирил Хаджиев & Делчо Раев, се представи достойно и във втория си мач на Южния плаж, но отново загуби – 1:2 (13:21, 21:17, 11:15) след 45 минути игра срещу австрийците с номер 10 Йорг Вутцл & Михаел Лееб.

Най-високо поставената българска двойка – Николай Колев & Андрей Николов, пък остана без спечелен гейм. В своя плейаутен мач Колев & Николов бяха надиграни за 31 минути от испанците с номер 13 Франсиско Марко & Кристиан Гарсиа с 0:2 (17:21, 12:21).

Така тези две наши двойки напускат борбата и остават на тринадесето място в крайното класиране, което им носи по 60 точки за европейската ранглиста и по близо 800 лева от наградния фонд.

източник: bgvolleyball.com