Ники Михайлов и Твенте спечелиха Суперкупата на Холандия

Публикувано в: Българи в чужбина, Футбол Свят, Холандия
09:48, 31 юли 2011, Автор: , Преглеждания:47

Българският национален страж Николай Михайлов и неговият Твенте спечелиха Суперкупата на Холандия, след като в снощния финал надделяха с 2-1 над шампиона Аякс.

Амстердамци имаха превъзходство през първата част, но нашият вратар се отчете с прекрасни изяви. Малко нелогично попадението падна в полза на „червените“, след като в 21-ата минута Де Йонг фаулира Янсен и реферът отсъди дузпа. Марк Янко не сгреши от бялата точка и даде аванс на своя тим.

Нещата придобиха много лош вид за тима от Еншеде, след като в началото на втората част Стивън Берхуис бе изгонен за втори жълт картон. Аякс веднага се възползва от тази ситуация и бранителят Тоби Алдервейрелд изравни с хубав шут. В 68-ата минута Брайън Руис донесе успеха на Твенте, след като проби по дясното крило и простреля Кенет Вермеер с фалцов удар.

По този начин Ники Михайлов и компания спечелиха първия си трофей под ръководството на Ко Адриаансе, който замени Мишел Прюдом през това лято.