Черна гора нанесе пета поредна загуба на България на Европейското в Чехия

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
18:03, 2 авг 2011, Автор: , Преглеждания:43

Българският национален отбор за кадети (16) загуби втория си мач от група G на Европейското първенство, дивизия А в Чехия. Българските баскетболисти бяха надиграни от Черна гора с резултат 68-81. Това бе пета поредна загуба за тях от началото на турнира и втора от съперник в борбата за оставане в дивизия А. До момента в класирането в групата България е последна с две загуби и е единственият отбор без успех. Следващата среща на тима ни е утре от 14.30 срещу Литва.

Подобно на миналия мач с Полша, и днешният започна много равностойно и с чести смени на водачеството в първите минути. Малко преди края на първата четвърт пък отборите бяха равни при 12-12. След игра кош за кош и още няколко смени на водачеството се стигна до 20-18 в полза на черногорците. Противникът на България запази водачеството си почти през цялата втора част, но минута и половина преди края й България изравни при 32-32. На почивката пък разликата отново бе две точки – 33-35.

След подновяването на играта черногорските баскетболисти успяха да натрупат преднина от 7-8 точки и да я поддържат, а в края на третата част разликата дори стана двуцифрена при 57-47. Така след 30 минути на терена националите ни изоставаха с 9 точки. Играта бе равностойна до средата на последната четвърт, когато Черна гора дръпна напред с цели 13 точки и не остави шансове за обрат. Тази разлика се запази и до самия край, а България записа пета поредна загуба.

Лука Савич записа 22 точки и 9 борби за победителите. Петър Дублевич се включи с 13 точки, а 12 записа Станко Латкович. Интересното е, че петима състезатели от Черна гора завършиха с двуцифрен актив, след като по 10 точки вкараха Предраг Миятович и Милован Драшкович.

За България Васил Стоименов бе най-резултатен с 19 точки, а дабъл дабъл от 18 плюс 11 борби записа Александър Везенков. С 12 точки пък се отчете Александър Милов. България загуби борбата под коша в тази среща, като тимът имаше общо 31 овладени борби срещу цели 50 за противника.

източник: bgbasket.com