Григор Димитров с измъчен успех над американец в 1 кръг във Вашингтон

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
04:03, 3 авг 2011, Автор: , Преглеждания:42

Григор Димитров постигна изключително трудна победа в първия кръг на турнира във Вашингтон, който е с награден фонд от $1,166,400, след като се наложи с 4-6 7-6(3) 7-6(3) над Тим Смичек (САЩ) в среща, продължила 2 часа и 38 минути.

Мачът започна равностойно до 3-3, но в седмия гейм американецът получи шанс за пробив и дръпна с 4-3. След това хасковлията имаше три възможности за ребрейк, след като поведе с 40-0, но след пет поредни точки роденият в Милуоки „янки“ взе сервиса си. В десетия гейм представителят на домакините сервираше за сета, но Димитров излезе напред с 40-15. Последва изравняване, а след това и нови два пункта за пробив, но Смичек оцеля. Българинът от своя страна също отрази три сетбола, но в крайна сметка след 6-4 загуби първата част.

Във втория сет първата ни ракета продължи да бъде по-активният тенисист, което му донесе три точки за брейк още във втория гейм. Американецът, обаче, не се даде и отново се спаси от пробив. В седмия гейм 227-ият в света имаше шанс за решителен брейк, но този път Гришо показа здрави нерви и задържа подаването си. В следващите минути двамата успяхава да вземат подаванията си, което прати тази част в тайбрек. В него Димитров доминираше и след 7-4 изравни резултата.

В третия гейм на последния сет българинът най-накрая проби и излезе напред с 3-1, след като затвърди брейка си. При 5-4 хасковлията сервираше за мача, но изненадващо загуби сервиса си и Смичек изравни за 5-5. Последва нов пробив за нашето момче, който за втори път имаше шанс да приключи двубоя, но отново го пропусна. Така се стигна до нов тайбрек. В него Григор бе безпощаден и след 7-3 пункта се класира за втори кръг.

В следващата фаза Димитров ще срещне поставения под номер 10 Микаел Льодра, който до момента има една победа над българския си опонент в единствения им мач в АТП.

За Гришо класирането във втори кръг му гарантира $7,585 от наградния фонд и 20 точки за ранглистата, но няма да добави нови към актива си, защото има да защитава 35 от спечелването на фючърс в Германия през миналата година.