Кадетите с шесто поредно поражение в Чехия

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
20:43, 3 авг 2011, Автор: , Преглеждания:36

Националният отбор на България за кадети до 16-годишна възраст записа поредна загуба на Европейското първенство, дивизия А в Чехия. Отборът ни загуби и от третия си съперник в борбата за оставане в дивизията, като това бе общо шесто поражение за отбора. Литва се наложи над националите ни с резултат 92-77. Така България е на последното четвърто място в групата с три загуби в актива си, а шансовете да завърши на първо или второ място в нея са нищожни. Следващата среща на тима ни е срещу Полша на 5-и август (петък) от 14.30 часа.

Още от първите минути на мача Литва излезе напред в резултата и беше по-силният отбор на терена. Отборът се откъсна с 5-6 точки напред в резултата, но малко преди края на първата четвърт националите ни се приближиха само на точка от тях. След края на частта обаче разликата отново бе 5 точки при 23-18. През втората четвърт пък разликата стана двуцифрена за първи път в срещата при 32-22. Тя се запази през почти до почивката, когато след силна серия литовците се откъснаха с 15 точки напред – 50-35.

В началото на второто полувреме Литва успя да задържи аванса си и дори го увеличи, като при 66-46 разликата стана цели 20 точки. Така вече изходът от мача беше ясен, а 10 минути преди края таблото показваше 73-53. Литва започна заключителните 10 минути със серия от 7-0, а срещата просто се доиграваше. До края българите успяха да намалят разликата, за да стане тя 15 точки.

Най-силен за победителите с 25 точки и 7 борби бе Едвинас Шешкус. Паулиус Жалис се включи с 14 точки, а Паулиус Валинскас – с 13. За България Александър Везенков изигра много силен мач и записа 36 точки и 6 борби. Любослав Михайлов добави 12 точки, а Васил Стоименов – 9 и 5 борби.

източник: bgbasket.com