Генк изхвърли Партизан и Русия от Шампионската лига

Публикувано в: Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:56, 4 авг 2011, Автор: , Преглеждания:51

снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

Българският национал Иван Иванов и неговият отбор Партизан отпаднаха от Шампионската лига, след като бяха елиминирани от Генк. На реванша в сръбската столица Белград двата състава завършиха наравно 1-1 и по този начин белгийците се класираха за плейофите след победата с 2-1 в първия мач. Бившият бранител на ЦСКА записа цял мач с екипа на домакините.

„Гробарите“ успяха да открият резултата пет минути преди почивката, след като Неманя Томич бе точен от границата на наказателното поле. В 58-ата гостите стигнаха до дузпа за игра с ръка на сръбски бранител. Зад кълбото застана Йеле Фосен, който не сгреши и донесе равенството на Генк.

В друг интересен сблъсък Бенфика завърши наравно 1-1 като гост на Трабзонспор и след успех с 2-0 в първата среща продължава в следващата фаза. Нолито изведе „орлите“ напред в 19-ата минута, а Паоло Енрике изравни в 32-ата.

Слован Братислава (Слвк) – Апоел Никозия (Кипър) 0-2 (0-0 в първия мач)
Виктория Пилзен (Чех) – Розенборг (Нор) 3-2 (1-0 в първия мач)
Цюрих (Швейц) – Стандард Лиеж (Белг) 1-0 (1-1 в първия мач)
Щурм Грац (Авс) – Зестафони (Груз) 1-0 (1-1 в първия мач)
Марибор (Слов) – Макаби Хайфа (Изр) 1-1 (1-2 в първия мач)
Динамо Загреб (Хърв) – ХИК (Фин) 1-0 (2-1 в първия мач)