Националите с тежка загуба от Русия в първия си мач в Кипър

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
21:24, 5 авг 2011, Автор: , Преглеждания:47

Мъжкият национален отбор стартира по ужасяващ начин серията си от контроли в Кипър. Нашите бяха разбити от Русия с резултат 51-88. Българите така и не влязоха в мача, а съперниците доминираха изцяло. Както е добре известно руснаците са в една група с нашите и на Евробаскет 2011 в Литва. Утре България среща Полша от 15.00 часа.

Началото на двубоя не предващаваше нищо добро за нашите, които след първите шест минути изоставаха с 0-9. Филип Виденов успя да отрие точковата сметка с кош, но пък руснаците продължиха да водят. Тимът бе напред и след десет минути имаше двуцифрена преднина, 18-6.

Втората четвърт започна катастрофално за българите, като руснаците играха силно в защита и сякаш бяха „заключили“ коша си. Те направиха серия от 17-2, с която разликата стигна внушителните 27 точки при резултат 35-8. До края на полувремето двата тима си размениха още няколко коша, а след 20 минути Русия имаше повече от сериозен аванс, 43-13.

В първите минути след паузата нашите бяха равностойни и играта вървеше кош за кош. В един момент обаче руснаците направиха серия от 9-0, която направи резултата 60-23. Българите свалиха шест точки от пасива си, но Русия пак вдигна разликата – 69-35 след 30 минути игра.

В заключителната част преднината на руснаците продължи да е все така внушителна. На няколко пъти тимът дори поведе с 40 точки, но нашите сваляха под тази граница. В крайна сметка с три поредни точки в края българите успяха да направят пасива си 37 след последната сирена.

Всички 12 състезатели на България взеха участие в мача, като единствен с двуцифрен точков актив бе Чавдар Костов отбелязал 12 точки. Филип Виденов и Деян Иванов пък се отчетоха с по 8 точки.

За руснаците всички 12 играчи, не само взеха участие в мача, но и се разписаха. Виталий Фридзон завърши с 14 точки за успеха, а 12 отбеляза Тимофей Мозгов. НБА звездата Андрей Кириленко завърши с 10 точки и 5 откраднати топки, а 10 точки отбеляза и Семьон Антонов.

източник и снимка: BGbasket.com