Типсаревич спря Гришо в третия кръг във Вашингтон

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
04:57, 5 авг 2011, Автор: , Преглеждания:57

снимка: Matthew Stockman/Getty Images

Григор Димитров отпадна в осминафиналите на турнира „Legg Mason Tennis Classic“ във Вашингтон, който е с награден фонд от $ 1,165,500, след като отстъпи с 4-6; 2-6 пред Янко Типсаревич.

Сърбинът успя да вземе първия сет, след като се възползва от две от трите си възможности за пробив, докато първата ни ракета имаше само един шанс за брейк, който бе използван от Гришо, но това се оказа недостатъчно за успех. Във втората част надмощието на Типси бе пълно и след нови два пробива спечели мача след 6-2. В следващата фаза Типсаревич очаква победителя от двубоя между Гаел Монфис и Дмитри Турсунов.

Благодарение на класирането си за трети кръг Димитров си осигури $14,050 от наградния фонд и 45 точки за АТР ранглистата, но ще добави само 10, тъй като имаше да защитава 35 от спечелен фючърс в Германия през миналата година.

За четвъртфиналите се класира и втората ракета на Сърбия Виктор Троицки, който успя да отстрани южноафриканеца Кевин Андерсън след успех с 6-3; 6-3. В следващия кръг номер 3 в схемата ще се изправи срещу 11-ия поставен Джон Иснър, който победи своя сънародник Джеймс Блейк със 7-6(0); 1-6; 7-6(4).

Маркос Багдатис също продължава напред, след като елиминира Томас Белучи от Бразилия с резултат 3-6; 6-3; 6-2. В четвъртфиналите кипърецът ще срещне представителят на домакините Донълд Йънг, който се справи с друг американец Майкъл Ръсел след успех с 6-3; 6-3.

Номер 5 Фернандо Вердаско победи деветия поставен Николай Давиденко с 6-4; 7-5 в доста оспорван двубой. В следващата фаза испанецът ще има за съперник Радек Щепанек. Чехът победи Ярко Ниеминен от Финландия с 6-3; 3-6; 6-2.