След дъжд, драма и мачболи Монфис ще спори с Щепанек на финала във Вашингтон

Публикувано в: ATP, Избрано, Тенис
08:56, 7 авг 2011, Автор: , Преглеждания:69

снимка: Molly Riley, REUTERS

Водачът в схемата Гаел Монфис успя да се класира за финалния двубой на турнира във Вашингтон, след уникална драма в мача си срещу представителят на домакините Джон Иснър, който приключи след 1 часа вечерта вашингтонско време. В другия 1/2 финал пък Радек Щепанек нямаше подобни затруднения срещу сънародника на Иснър – Доналд Йънг.

Гаел Монфис имаше за съперник гиганта Джон Иснър, като времето във Вашингтон допринесе допълнително за среднощния трилър. Общо 3 пъти двубоят бе прекъсван заради сипещият се дъжд, като при последното отлагане резултатът бе 6-4 и 2-5 в полза на Монфис. Американецът затвори частта и прати срещата в решителен трети сет. Там най-запомнящ се оказа 10-тия гейм, когато французинът имаше 2 мачбола на сервиса на опонента си, но ги пропусна, след което се стигна и до тайбрек. Фаталният 13-ти гейм започна много добре за Иснър и той получи мачбол при 6-5, но впоследствие бе обърнат от „Слайдермен“ със собственото му оръжие – ас. Така след 6-4; 3-6; 7-6(6) Монфис се класира за първия си финал през сезона, където ще очаква Радек Щепанек.

Чехът спечели 75% от точките на собствения си сервис в срещата с Доналд Йънг, което го голяма степен преопредели съдбата на амриканеца още в началото на втория сет. Първият бе спечелен от Щепанек след 2 пробива с 6-3. Във втората част Йънг допусна брейк още на старта, след което нямаше връщане назад и в крайна сметка след час и 19 минути опонента му сложи точка на спора след ново 6-3.

Домомента двамата са се срещали общо 7 пъти, като французинът има 5 победи, последната от които е от тази година на 1/4 финалите на турнира в Хамбург на клей. На хард корт Монфис отново има добрия аванс от 4-1 успеха.