С невероятен обрат Юнайтед спечели трофея в „Къмюнити Шийлд“ (СНИМКИ)

18:40, 7 авг 2011, Автор: , Преглеждания:141

снимка: Ian Walton/Getty Images

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели трофея „Къмюнити Шийлд“, след като постигна великолепен обрат до 3-2 срещу големия си градски съперник Манчестър Сити. Момчетата на Роберто Манчини имаха аванс от два гола на почивката след точни изстрели на Лескът и Джеко, но след нея с три гола дело на Смоулинг и Нани, който се разписа на два пъти, възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън взеха купата.

Първото полувреме започна с превъзходство на „червените дяволи“, които владееха инициативата, но така и не създадоха стопроцентово положение за гол, като изключим няколко мелета пред Джо Харт. Най-добрата възможност се откри пред Рууни, който стреля от фаул в 23-ата минута, но над напречната греда.

снимка: Michael Steele/Getty Images

Малко от нищото и съвсем изненадващо „гражданите“ първи стигнаха до попадение. Силва центрира от пряк свободен удар от десния фланг и Джолеон Лескът с глава матира Де Хея.

снимка: REUTERS/Toby Melville

В края на първата част Един Джеко с хубав шут по земята удвои аванса на Сити, наказвайки слабата изява на младия испански вратар на Юнайтед.

След почивката футболистите на Сър Алекс Фъргюсън излязоха напълно променени на терена, а мениджърът направи три смени, пускайки в игра Джоунс, Евънс и Клевърли.

Включването на последния разнообрази играта на „червените дяволи“ и още в 52-ата минута резултатът бе намален. Йънг центрира от фаул и оставеният непокрит Смоулинг наказа „гражданите“. Шест по-късно Юнайтед организира феноменална атака, която завърши с изравително попадение. След серия от подавания Нани направи двойно с Рууни, който подаде с пета към Клевърли, а младокът изведе Нани в чиста позиция и португалецът се разписа с елегантен изстрел. В 76-ата минута резервата Андрю Джонсън можеше да върне предимството на Сити, но мощният му шут бе спасен от Де Хея. Малко преди края Димитър Бербатов също се появи в игра, колкото да поразходи малко фланелката.

Срещата отиваше към изпълнение на дузпи, когато в последните секунди Луиш Нани открадна топката от Венсан Компани, отскубна се сам срещу Харт, успя да го преодолее и на празна врата донесе победата и купата на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Сити – Харт, Ричърдс, Компани, Лескът, Коларов (74 Клиши), Силва, Де Йонг, Туре, Милнър (67 Джонсън), Балотели (59 Бари), Джеко

Манчестър Юнайтед – Де Хея, Смоулинг, Видич (46 Джоунс), Фърдинанд (46 Евънс), Евра (72 Рафаел), Нани, Карик (46 Клевърли), Андерсон, Йънг, Уелбек (89 Бербатов), Рууни