Младежите ще спорят с Тунис за 13-ото място на Мондиала

06:57, 9 авг 2011, Автор: , Преглеждания:48

България постигна категорична победа с 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) в мача срещу Египет и по този начин ще се изправи срещу Тунис в двубой за 13-ото място на Световното първенство за младежи в Бразилия. До момента Лъвчетата могат да се похвалят с две победи и пет поражения от гастрола си в Южна Америка.

Египет започна двубоя силно и на първото техническо прекъсване имаше преднина от три точки. Авансът на Фараоните се запази до 10:7, когато на сервис за Лъвчетата застана влезлият като резерва Пламен Драгиев. Благодарение на неговия начален удар флот нашите обърнаха резултата до 11:10, а четворката дори записа ас. Българите съумяха да дръпнат с три точки в най-подходящия момент, а именно в края на гейма при 22:19. След няколко разменени точки атака на Венци Трифонов през центъра записа официално частта на сметката ни.

Съперникът ни отново започна уверено гейма и поведе с 3:0, българите обаче съумяха да обърнат резултата още на първото технимеско прекъсване при 8:7. Последва размяна на точки, като Лъвчетата за пърив път дръпнаха с по-сериозна преднина при 21:17. С това предимство в края на гейма на възпитаниците на Николай Желязков не оставаше нищо друго освен да увеличат преднината в геймовете при 2:0.

По сценарият от първите две части, Египет отново започна със серия от три точки. Лъвчетата обаче отново съумяха да обърнат развоя още преди първата техническа пауза. Момчетата на Желязков не си позволи отпускане и продължиха да играят със същатата концентралия и логично поведоха с 10:7 и 16:11. Този аванс за нашите бе лесно да довършат вече обезверения си съперник.

Съставът на България: Златан Йорданов 2, Павел Душков 4, Добромир Димитров 6, Николай Пенчев 11, Венцислав Трифонов 5, Жани Желязков 12, Антон Василиев-либеро (Пламен Драгиев 11, Петър Каракашев)

източник: BGVolleyball.com