Реал Мадрид и Барселона със зрелищно 2-2 в първия мач за Суперкупата (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
02:58, 15 авг 2011, Автор: , Преглеждания:166

Отборите на Реал Мадрид и Барселона изнесоха истинско футболно шоу в първия мач за Суперкупата на Испания, след като завършиха наравно 2-2 на „Сантяго Бернабеу“. В сряда е реваншът на „Ноу Камп“, в който ще бъде излъчен носителят на първия трофея в иберийската страна.

Срещата започна по-добре за домакините, като още в деветата минута Роналдо сложи топката на главата на Бензема, който стреля опасно, но Валдес някакси изби. Четири по-късно французинът отново показа страхотна игра проби отдясно и подаде към Йозил, който бе точката на дузпата. Послед точен шут на немския национал и 1-0 за „лос галактикос“.

Каталунците, които до този момент бяха доста пасивни, отговориха на предизвикателството и успяха да изравнят в 36-ата минута. Меси подаде вляво към Вия, който от дъгата на пеналта вкара феноменален гол с изстрел в горния ляв ъгъл на Касияс. В последната минута на първата част Кристиано Роналдо стреля много опасно от движение, но топката прелетя на метър над вратата.

Малко след началото на добавеното време Меси се разходи сред защитниците на Реал, Пепе го улесни още повече като се подхлъзна и „Бълхата“ с техничен изстрел узакони пълния обрат за гостите. Това е 11-то попадение за аржентинеца срещу Реал Мадрид, и седмо за него на „Сантяго Бернабеу“.

Осем минути след почивката столичани възстановиха статуквото в двубоя, след като Пепе стигна до топката след едно центриране от корнер. и върна назад към Чаби Алонсо. Испанският халф не се поколеба и с техничен изстрел по земя матира Виктор Валдес за 2-2.

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Пепе, Карвальо, Марсело, Шаби Алонсо, Кедира (Кайехон), Ди Мария (Коентрао), Йозил, Кристиано Роналдо, Бензема (Игуаин)

Барселона: Валдес, Алвеш, Машчерано, Абидал, Адриано (Пике), Кейта, Тиаго (Шави), Иниеста, Меси, Вия (Педро), Алексис Санчес