Рома се изложи в Словакия, Лацио наниза шест на македонци

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
09:19, 19 авг 2011, Автор: , Преглеждания:35

Слован (Братислава) поднесе голямата изненада на първите мачове от плейофите на Лига Европа, побеждавайки Рома с минималното 1:0. Това бе първи официален мач за гостите от Италия след продажбата на клуба и смяната на треньорското ръководство, както и множеството трансфери във Вечния град. Единственото и победно попадение за словаците отбеляза Мартин Добротка в 80-ата минута. Николас Бурдисо, Сисиньо, Матео Бриги, Стефано Окака, Боян Къркич, Франческо Тоти и Марко Бориело пък така и не успяха да превземат вратата на домакините.

Лацио не срещна трудности от непретенциозния Работнички Скопие и след размазващо 6:0 в Рим вече мисли за групите. „Орлите“ правеха каквото си поискат в мача с македонците, а единствената изненада до края на двубоя бе, че машината за голове Мирослав Клозе не успяваше да се разпише. Все пак и това се случи в 90-ата минута. Другият нов в атаката Джибрил Сисе отбеляза два гола (51′ и 65′ мин.), а през първата част Ернанеш (20′) и Маури (39′) намекнаха на Работнички, че не са за тази фаза на турнира. Петото попадение за „бианкочелестите“ бе дело на Роки (87′)