Хановер би Севия с 2:1, Шалке и Атлетик Билбао с издънки

Публикувано в: Германия, Испания, Лига Европа, Турция, Футбол Свят
09:09, 19 авг 2011, Автор: , Преглеждания:29

снимка: JOHN MACDOUGALL/AFP/Getty Images

Отборът на Хановер победи с 2-1 като домакин състава на Севия в един от най-любопитните мачове от снощната програма на плейофите на Лига Европа.

В герой за германците се превърна Ян Шлаудраф, който отбеляза и двата гола за тима си. Нападателят откри още в 6-ата минута, но в 37-ата Фредерик Кануте изравни. В последната минута на първото полувреме обаче отново Шлаудраф наказа вратаря на испанците Андрес Палоп и оформи крайното 2:1 преди реванша.

Финландският ХИК Хелзинки поднесе голямата сензация в първите двубои от плейофите на Лига Европа, след като победи с 2-0 като домакин носителя на Купата на Германия Шалке 04. В герой за скандинавците се превърна Теему Пуки, който се разписа в 18-ата и 54-ата минута.

Изненада се получи и на „Сан Мамес“, където Атлетик Билбао не успя да преодолее стената на Трабзонспор и срещата завърши с нулево равенство.

Атлетико Мадрид взе надежден аванс от два чисти гола срещу Витория Сетубал, след като надви португалския си опонент с 2-0. И двете попадения бяха дело на Елиаш, който се разписа в 68-ата и 73-ата минута.