Египет нанесе първо поражение на „Лъвчетата“ на Световното в Аржентина

Публикувано в: Волейбол, Избрано
05:02, 22 авг 2011, Автор: , Преглеждания:71

Съставът на България инкасира първо поражение на Световното първенство по волейбол за юноши в Аржентина, след като в последния си мач от Група А отстъпи с 1-3 (25-22; 22-25; 16-25; 17-25) гейма пред тима на Египет.

Нашите момчета започнаха силно мача и успяха да поведат с 13-8 след отлична игра на блок на Иван Иванов, който спря на три пъти своите съперници. До втората почивката разликата бе смъкната на четири пункта – 16-12, а след нея атака на Величков и блок на Георгиев доведе нещата до 19-14. В края възпитаниците на Мирослав Живков дръпнаха с 24-20, но африканците намалиха на 22-24. Все пак, обаче, успешно нападение на Радослав Попов сложи точка на спора – 25-22.

Във втората част Египет заигра далеч по-добре и излезе напред с 8-5 при първото техническо, след което „фараоните“ дръпнаха и с 14-10. С резултатна игра в атака на Попов и с помощта на точка от сервис на Маринков нашите направиха обрат и на втората почивка вече бяха напред с 16-14. Авансът на България се запази до 20-17, но след това чудесна серия на африканците доведе нещата до 23-20 в тяхна полза и в крайна геймът отиде в актива на съперника след 25-22.

Третата част почна катастрофално за „лъвчетата“, след като Египет поведе с 8-2, а след това буквално смаза нашите, за да достигне до преднина от 16-5 на втората почивка. До края момчетата на Мирослав Живков опитаха да променят нещата и все пак намалиха изоставането си до 16-25. В четвъртия гейм играта на „трикольорите“ не се промени и това доведе до нова неприятна загуба, този път със 17-25 и поражение в мача с 1-3 гейма

Въпреки загубата България завърши на второ място в групата с актив от пет точки, зад победителя Аржентина, който има седем. Двата отбора продължават в следващата фаза.

България – Иванов 12, Сеганов 3, Величков 8, Ненков 7, Георгиев 4, Попов 8 – либеро Драмов (Маринков 5, Стойков 1, Топалов, Меретев 1, Илиев 2)