Ди Санто донесе първи успех на Уигън в Премиършип

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:31, 27 авг 2011, Автор: , Преглеждания:23

снимка: Alex Livesey/Getty Images

Отборът на Уигън записа първа победа през този сезон, след като в среща от третия кръг на Премиършип надделя с 2-0 над тима на Куинс Парк Рейнджърс на своя „DW Stadium“. И двете попадения за Атлетик бяха дело на Франко Ди Санто, който се разписа по веднъж в двете полувремена.

Новаците започнаха по-добре двубоя и в 13-ата минута Адел Таарабт нацели гредата със страхотен шут извън пеналта. Агйеманг имаше шанс да се разпише, но пропусна при добавката. Попадението, обаче, падна четири минути преди почивката, но бе в актива на домакините. Уго Родайега намери Франко Ди Санто в наказателното поле, а нападателят с чудесно воле намери мрежата зад Кени за 1-0.

След почивката отново бившият играч на Челси блесна със своя талант, след като в 66-ата минута получи кълбото от Родайега и с много красиво изпълнение матира вратаря на КПР за втори път. Десет по-късно Таарабт сложи топката на главата на Перони, който отправи хубав удар, но кълбото нацели горния стълб.

Така Уигън се изкачи на пето място в класирането с актив от пет точки, докато „рейнджърите“ са на десета позиция с три пункта.