С хеттрик на Супер Марио Байерн разби К’лаутерн, Кьолн би Хамбургер в голово шоу

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:24, 27 авг 2011, Автор: , Преглеждания:50

снимка: REUTERS/Thomas Bohlen

Отборът на Байерн излезе временно начело в Бундеслигата, след като в мач от четвърти кръг надделя с 3-0 при визитата си на Кайзерслаутерн на „Фриц-Валтер-щадион“.

Баварците имаха уникален шанс да поведат още в деветата минута, след като Филип Лам направи страхотно двойно с Томас Мюлер и се откъсна очи в очи с Трап, но стреля встрани от вратата. В 36-ата Родни игра с ръка в наказателното си поле и реферът даде дузпа за гостите. Марио Гомес се разписа с лекота, давайки аванс на своя тим. Десетина минута след почивката Родни събори Мюлер и последва втори наказателен удар в полза на мюнхенци. Изстрелът на Гомес бе спасен от Трап, но при добавката немският нападател не сгреши – 2-0. В 69-ата Мюлер осъществи добър рейд по левия фланг, след което намери Гомес в наказателното поле и таранът оформи своя хеттрик с мощен шут.

Отборът на Кьолн постигна победа с 4-3 като гост на Хамбургер в изключително красива среща. Домакините можеха да открият резултата още в десетата минута, но Вестерман нацели горната греда след изстрел с глава. Секунди по-късно Жеромел фаулира Аого и последва дузпа за хамбургци. Младен Петрич бе точен от бялата точка и даде преднина на своя тим. В 21-ата минута Адил Шихи бе точен с левия крак от близка дистанция и доведе нещата до 1-1. Четири след началото на втората част Миливое Новакович бе изведен в чиста позиция и направи обрата в полза на „козлите“ пълен. Двубоят на „Имтех Арена’ продължи да бъде драматичен, след като в 59-ата минута кореецът Сон удари гредата след изстрел с глава, а дебютантът Райкович бе точен при добавката за 2-2. 120 секунди след това Теше подаде към Сон, който с левия крак отбеляза за 3-2. Кьолн отново показа характер и само в рамките на две минути – между 87-ата и 88-ата, стигна до победа. В герои за гостите се превърнаха резервите Кристиан Клеменс и Кевин МакКена.

Съставът на Вердер взе трети успех от началото на сезона, след като надви с 2-1 като гост тима на Хофенхайм. Домакините първи стигнаха до гол, след като в 37-ата минута Андреас Бек намери Роберто Фирминио вдясно и младият бразилец се разписа с хубав изстрел. Само 60 секунди по-късно Лукас Шмиц подаде към Марко Арнаутович, който възстанови статуквото. Седем минути преди края на мача Маркус Розенберг донесе трите точки на „бременските музиканти“ след асистенция на Писаро.

Първа победа за сезона записа отборът на Фрайбург, който надви с 3-0 тима на Волфсбург на „Баденова-щадион“. Домакините откриха резултата след половин час игра, след като Оливер Барт засече с глава подаване на Юлиан Шустер. Пет минути преди почивката Ерик Йендришек завърши добра контра на своя отбор, вкарвайки за 2-0 след асистенция на Сисе. В 59-ата Седрик Макиади реши всичко с трето попадение за състава на Фрайбург.

В последната ранна съботна среща Нюрнберг би с 1-0 като домакин новака Аугсбург. Точен за тима на Михаел Йонинг бе резервата Александър Есвайн, който в 76-ата минута се възползва от пас на Томаш Пекхарт и донесе трите точки на своя отбор.