Григор Димитров игра силно, но загуби от Гаел Монфис в дебюта си на US Open (СНИМКИ)

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
05:24, 30 авг 2011, Автор: , Преглеждания:67

Григор Димитров изигра силен мач при своя дебют на Откритото първенство по тенис на САЩ, но записа поражение срещу седмия в света Гаел Монфис с 6-7(4); 3-6; 4-6 след два часа и 40 минути игра на корт „Луис Армстронг Стейдиъм“.

Още в третия гейм на двубоя българинът трябваше да спасява два брейкбола, но успя да се справи и поведе с 2-1. В следващия французинът отрази една точка за пробив и изравни за 2-2. Така дойде петият гейм, в който Слайдърмен записа взе сервиса на Гришо на нула, след което затвърди брейка си за 4-2.

Гришо прекъсна серията на Монфис и намали на 3-4, след което дръпна с 40-0 при подаването на Гаел. Чернокожият тенисист спаси две точки за брейк с мощен сервис, но след това прати топката в аут и равенството бе възстановено – 4-4.

В следващия гейм, обаче, Димитров позволи на съперника си да поведе с 40-15, след което спаси единия брейкбол, но при втория изпрати топката в аут при един опит за воле. Все пак хасковлията показа характер и получи два шанса за връщане на пробива, но ги пропиля, но при третата си възможност не сгреши и доведе нещата до 5-5.

Последва по един успешен сервисгейм и за двамата и тайбрек. Той започна страхотно за Монфис, който поведе с 5-1, но три поредни точки на Гришо намалиха пасива му до 4-5. Силният сервис отново наклони везните в полза на французина, който в крайна сметка спечели сета след 7-4 пункта.

В началото на втората част българинът започна с пробив, който след това бе затвърден – 2-0. Последва искане на намеса на физиотерапевт от страна на видимо накуцващия Монфис, който след лекарската помощ съумя да постигне обрат до 3-2. В следващите минути нямаше брейкове, докато не се стигна до оспорвания осми гейм, в който Димитров на три пъти не успя да затвори подаването си и в последствие Гаел записа пробив за 5-3. След това французинът взе сервиса си и след 6-3 спечели втория сет.

Третата част започна много равностойно и в първите шест гейм нито един от двамата тенисисти не съумя да достигне до шанс за пробив. В седмия, обаче, Слайдърмен имаше две възможности за пробив, но Димитров ги отрази и при третия си геймбол затвори сервиса си и поведе с 4-3. В следващия гейм Гришо получи скрит сетбол, но не се възползва от него и след обрат Монфис изравни за 4-4.

В деветия гейм първата ни ракета отново имаше проблеми при подаването си, след като трябваше да отразява два брейкбоа, след което имаше геймбол за спечелване на сервиса си, но не успя. Така при третия си шанс французинът не сгреши и стигна до 5-4. Димитров имаше възможност да направи ребрейк в следващия гейм, но пропусна, след което което отрази един мачбол, но при втория Гаел Монфис сложи точка на спора след 6-4.

снимки: STAN HONDA/AFP/Getty Images