Германия със седма поредна победа в Група А след разгром над Австрия

Публикувано в: Германия, Турция, Футбол Свят
10:03, 3 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:42

Третият в света тим на Германия записа седма поредна победа в квалификациите за Евро 2012 в Украйна и Полша, след като смаза с 6-2 състава на Австрия на „Арена ауф Шалке“ в Гелзенкирхен“ в мач от Група А.

Още в осмата минута Бундестимът поведе в резултата, след като Швайнщайгер центрира отдясно, защитата на гостите не успя да изчисти добре и топката стигна до Йозил, който стреля от границата на пеналта. Кълбото бе отклонено от Клозе и по този начин домакините излязоха напред. За нападателя на Лацио това бе 62-и гол с националния екип, с което той остави зад себе си рекорда на Герд Мюлер. В 23-ата Йозил бе изведен сам срещу стража на Австрия, успя да го финтира и на празна врата вкара за 2-0. Пет по-късно Подолски и Бадщубер направиха добро двойно и стрелецът на Кьолн с мощна тупалка направи разликата класическа. Четири минути преди почивката Арнаутович намали пасива на Вундертима с хубав удар с глава.

Малко след почивката отново Йозил се оказа очи в очи с Грацел и с техничен изстрел по земя върна предимството от три попадения на домакините. В 51-ата минута Харник бе изведен в чиста позиция и с хубав шут разстреля Нойер за 2-4. В края остана време и за младата вълна на Йоаким Льов да се докаже пред своя треньор. В 83-ата минута Андре Шюрле бе най-съобразителен при едно разбъркване и от девет метра прати кълбото в мрежата на гостите. Секунди преди изтичане на редовното време Марио Гьоце оформи крайното 6-2.

В друг мач от тази група Турция почти си осигури мястото на баража, след като надделя много трудно с 2-1 като домакин срещу тима на Казахстан. Бурак Йълмаз в 31-ата минута изведе южната ни съседка напред в резултата, но в десет след почивката Конисбайев изравни. Все пак в шестата минута на добавеното време новият халф на Атлетико Мадрид Арда Туран се превърна в герой за домакините, след като разпечата вратата на казахстанския отбор.

В последната среща Азербайджан спря тима на Белгия към Евро 2012, след като завърши наравно 1-1 в Баку. Тими Симонс даде аванс на „червените дяволи“ с гол от дузпа в 55-ата минута, но четири преди края на двубоя Рауф Алиев попари надеждите на момчетата на Жорж Леекенс.