Байерн пак мачка в Германия, Дортмунд пада у дома

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:29, 10 сеп 2011, Автор: , Преглеждания:34

снимка: AP Photo/Matthias Schrader

Отборът на Байерн продължава да доказва, че този сезон едва ли ще даде „сребърната салатиера“ на друг клуб, след като смаза със 7-0 тима на Фрайбург в мач от петия кръг на Бундеслигата.

Домакините откриха резултата още в осмата минута, след като Тони Кроос намери Марио Гомес, който с десния крак матира стража на гостите. В 26-ата Франк Рибери с красив шут удвои аванса на баварците, а четири минути преди почивката отново французинът направи разликата класическа. Гомес стигна до своя хеттрик и в този мач, след като бе точен в 52-ата и 55-ата минута, а в 71-ата таранът вкара и дузпа за четвъртото си попадение в двубоя. В последните секунди Нилс Петерсен реализира първия си гол с екипа на Байерн в Бундеслигата за крайното 7-0.

Шокът на деня дойде от „Сигнал Идуна Парк“, където шампионът Борусия Дортмунд падна с 1-2 от новака Херта. След нулева първа част, само пет минути след началото на втората част Рафаел даде аванс на берлинчани. В 81-ата Вайденфелер спаси удар с глава на Миятович, но при добавката Нимейер удвои преднината на гостите. Силите на момчетата на Юрген Клоп стигнаха само за намаляване на резултата чрез Роберт Левандовски 120 секунди преди края на мача.

Хофенхайм записа ценна победа като гост, след като разби с 4-0 тима на Майнц 05. Роберто Фирмино откри за Хофе в 16-ата минута след изстрел извън наказателното поле. В края на първата част Райън Бабел бе съборен за дузпа от Поспех и сам стреля от бялата точка за 2-0. В 74-ата холандецът се разписа за втори път след добра контра на гостите. Пет минути преди края Николче Новески си отбеляза автогол за крайното 0-4.

Щутгарт нанесе първо поражение на Хановер, след като надделя над съперника си с 3-0. Домакините поведоха още след девет минути игра, след като Харник намери Оказаки. Първият удар на японеца бе блокиран, но при добавката азиатецът не сгреши – 1-0. В последните 10 минути Кузманович и Ташчъ решиха всичко с нови два гола за „швабите“.

В последната ранна среща Борусия Мюнхенгладбах надви с минималното 1-0 тима на Кайзерслаутерн. Победата за „жребците“ донесе Хуан Аранго, който бе точен в 58-ата минута.